Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salarial
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salarial

BUNA ZIUA! VA ROG SA MA LAMURITI ASUPRA UNEI PROBLEME:SUNT AS. MED .PRICIPAL GENERALIST LA UN SP. DE URGENTA. AM SAL. DE BAZA 1870 RON. INSA CALCULUL SE FACE DIN SPOR ART.7b:1368 ron aici se mai adauga 15%vechime si ore luc.SD 36h =280 ron. De aici rezulta un venit brut 3039 si salariu net 2059 ron.Mentionez ca in perioadanoiembrie 2008 si noiembrie 2010 am fost in c. crestere copil.,insa pana la acea perioada aveam acelasi salariu cu o alta persoana care are exact acelasi statut , vechime si nu era nici o diferenta salariala ,acum da ea are cu aproximativ 300ron mai mult si sporul Art. 7 .b=1525 ron. ESTE CORECT? . VA ROG SA MA ELUCIDATI SI AJUTA. VA MULTUMESC
~ Conținut șters la cerere ~