avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia 200 si 220 la inchirieri
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia 200 si 220 la inchirieri

In cazul unui contract de inchiriere (casa, teren) trebuie depuse pana la data de 25 mai 2013 declaratiile 200 si 220 sau numai una din ele, avand in vedere faptul ca impozitul aferent declaratiei 200 a fost platit la inregistrarea contractului si nu exista nicio diferenta de venit?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 19:22, 21 Mai 2013
Nu e nevoie sa mai depuneţi declaraţia 200 dacă chiria este stabilită în lei si nu calculaţi venitul net în sistem real (adică nu ţineţi contabilitate).

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa Jeremy Jeremy 1. Va rog sa ma informati despre ce impozite voi plati dupa infiintarea unui PFA pentru asigurari obligatorii. 2. Pot tine eu, evidenta contabila primara ... (vezi toată discuția)
Declaratii pfa 2013 Silvasanu Silvasanu Buna seara, Sunt PFA din aprilie 2012, am depus la timp declaratiile 220, 200 si 392B . Obiectul de activitate este \\"Fabricarea imitatiilor de bijuterii ... (vezi toată discuția)
Firme inactive fifi58 fifi58 care este deosebirea intre firme inactivi , si firme cu activitate este suspendata In oct.2013 am suspendat activitatea si totusi in lista cu firme inactivi ... (vezi toată discuția)