Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia 200 si 220 la inchirieri
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia 200 si 220 la inchirieri

In cazul unui contract de inchiriere (casa, teren) trebuie depuse pana la data de 25 mai 2013 declaratiile 200 si 220 sau numai una din ele, avand in vedere faptul ca impozitul aferent declaratiei 200 a fost platit la inregistrarea contractului si nu exista nicio diferenta de venit?
Nu e nevoie sa mai depuneţi declaraţia 200 dacă chiria este stabilită în lei si nu calculaţi venitul net în sistem real (adică nu ţineţi contabilitate).

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook