Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Adresa SEIP- cine o poate face?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Adresa SEIP- cine o poate face?

Avocatul poate face adresa la SEIP pentru aflarea domiciliului unui martor, sau doar instanta poate dispune aceasta ?
adi_09, utilizator
Avocatul face adresa, indica dosaru,instanta, termenul de judecata si SEIP transmite informatiile la dosarul cauzei.
Stimat forumist,

Avocatul poate face adresa, dar este nevoie de un certificat de grefă din care să reiasă datele privind litigiul existent.

Cu stimă.

Atat avocatul, cat si instanta poate face aceasta adresa. Raspunsul se va comunica insa pe adresa instantei, la dosarul mentionat.
si daca nu cunosc CNP-ul persoanei, ci doar numele si prenumele ?
In aceste conditii va fi greu de identificat persoana in cauza. Nu ii cunoasteti nici un domiciliu mai vechi sau o serie/nr de buletin mai vechi? Ori numele, prenumele parintilor?