Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Infiintare microfirma
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Infiintare microfirma

puteti ,va rog ,sa imi spuneti care sunt actele necesare accesarii de fonduri nerambursabile in vederea costituirii unei microintreprinderi
dekel, utilizator
Va rog sa fiti explicit. Doriti infiintarea unei societati,SRL, PFA, Intreprindere individuala,intreprindere Familiala?
Acele fonduri nerambursabile la care faceti referire este incrierea unui SRL Debutant care este scutit de plata costurilor de infiintare, nu primeste fonduri nerambursabile pentru asta. Daca faceti un SRL-D puteti aplica in 2 programe pe care le gasiti aici:
[ link extern ] /
pentru a primi fonduri nerambursabile dupa ce aveti un plan de afaceri. Cititi detalii privind si domeniile care primesc aceste fonduri.