Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nelamurire suspendare permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nelamurire suspendare permis de conducere

Am o problema , mi-a fost suspendat permisul pentru neacordare de prioritate la pietoni (chiar daca am acordat prioritate) in fine am contestat , am facut cerere de grefa , am fost si mi-am recuperat permisul . Precizez ca inca nu s-a judecat si nici nu stiu termenul , asta se intampla in februarie-martie. Problema e ca saptamana trecuta iar mi-a fost suspendat permisul de conducere tot pe o perioada de 30 de zile, si acum vin cu intrebarea fiindca am fost speriat de niste insi . Exista posibilitatea daca pierd procesul intentat in februarie sa se anuleze permisul pentru ca mi-a fost supendat de 2 ori in mai putin de 6 luni? Exista posibilitatea sa se prelungeasca perioada de suspendare de la 2 luni cumulate la 3 luni? Ce se va intampla defapt?
OUG 195/2002, ART. 114

HG. 1391.2006, ART. 203.

OUG 195/2002, ART. 106, alin. 2
andreicfr, utilizator
m-ai lamurit bustean , ca tufa eram deja
edee, utilizator