Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari de calatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari de calatorie

As dori sa stiu care este baza legala pentru incheierea asigurarilor de calatorie pentru deplasarea in strainatate.
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Este o asigurare facultativa, se supune legilor 136/1995 si 32/2000.

Succes!
Va multumesc foarte mult, dar doresc sa cunosc baza legala pentru obligativitatea incheierii unor asigurari medicale (de sanatate) in cazul calatoriei in strainatate.
Un link util: [ link extern ]