avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari de calatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari de calatorie

As dori sa stiu care este baza legala pentru incheierea asigurarilor de calatorie pentru deplasarea in strainatate.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Roxana Ana Cernat , Consultant resurse umane 21:37, 23 Iunie 2013
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
Este o asigurare facultativa, se supune legilor 136/1995 si 32/2000.

Succes!
Va multumesc foarte mult, dar doresc sa cunosc baza legala pentru obligativitatea incheierii unor asigurari medicale (de sanatate) in cazul calatoriei in strainatate.
Un link util: [ link extern ]

Alte discuții în legătură

Tinar 15 ani, 3 zile spitalizare in germania fara card europen, ce se poate face privind recuperarea plati medicale? wasimi wasimi [b]Tinar 15 ani fara card european cu 3 zile spitalizare in Germania [/b] ce se poate face privind recuperarea sumei achitate pentru cheltuielile medicale? ... (vezi toată discuția)
Calatorie in tarile ue silvia_m silvia_m As dori sa stiu daca pot calatori intr-o tara din UE legitimandu-ma cu cartea de identitate sau trebuie sa am pasaport. Sunt obligata la incheierea unei ... (vezi toată discuția)
Card de sanatate european capsunar capsunar As vrea sa imi aduc mama si un frate in Spania pentru o perioada de aprox.3 luni.Mama e pensionara iar fratele are 40 de ani si este handicapat.Aici la medic ... (vezi toată discuția)