Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recomandata cu confirmare de primire catre judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recomandata cu confirmare de primire catre judecatorie

Pot trimite o recomandata cu confirmare de primire la judecatorie dar adresa expeditorului de pe plic sa fie alta decat cea de pe formularul de recomandare?
Trimit niste acte la judecatorie in numele tatalui meu dar vreau ca, confirmarea sa vina pe adresa mea, se poate asa ceva?
atât scrisoarea cât si C. de primire trebuie să fie identice : de fapt, rolul C. de primire, este acela de a face dovadă expeditorului a primirii efectului postal de către destinatar și, în viitor, un motiv și o probă acolo unde e nevoie ori, în caz de reclamații cu privire la neprimirea scrisorii adică a ”rătăcirii” acesteia cum mai spun unii angajati ai poștei.