Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale AM INCHEIAT CONTRACTUL OBLIGATORIU CU O FIRMA DE ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

AM INCHEIAT CONTRACTUL OBLIGATORIU CU O FIRMA DE SALUBRIZARE LA CARE MI SA ZIS CA ESTE OBLIGATORIU SA INCHEI SI CONTRACT DE COLECTARE SELECTIVA.LA CARE MAI PLATESC INCA 26 RON LUNAR.DECI ABONAMENTUL LUNAR AJUNGAND LA 70-80 RON.

M-ar interesa daca este o lege care spune ca trebuie sa incheiem si acest contract de colectare selectiva(ambalaje pentru reciclare) si daca este normal sa mai platim taxa suplimentara din moment ce platim 50 ron pe luna la gunoi.Exista riscul sa prumesc amenda de la garda de mediu daca nu am acest contract?
Institutiile publice au aceasta obligatie conform legii 132/2010:
[ link extern ]