Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare casa obtinutã inainte de casatorie fara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare casa obtinutã inainte de casatorie fara acordul sotiei ,este posibilã ?

buna ziua daca am o casa care este facuta de mine inaintea casatoriei,o pot vinde acum fara acordul sotiei cu care sunt casatorit de patru ani ?
Da, puteti vind efara acordul sotiei ca-i bunul dvs propriu. Totusi, v-ar putea impiedica daca e locuinta familiei si o noteaza ca atare in cartea funciara.