Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajare din somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajare din somaj

Sant in somaj si vreau sa ma angajez la o firma,ce trebuie sa duc de la firma sa imi pot face angajarea,pt ca sa pot beneficia de prima de instalare deorece imi schimb si domiciliul si firma este la peste 50 km de domiciliul actual.
pentru angajare sunt necesare urmatoarele acte:
- copie B.I/ C.I.
- copie act de studii
- copie certificat casatorie / hotarare de divort
- copie certificat nastere/ copie certificate nastere copii
- certificat medical de la medicul de familie,care constata faptul ca cel in cauza este apt pentru prestarea acelei munci.
- cazierul judidiciar daca este necesar