Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestatie dispozitie garda de mediu
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestatie dispozitie garda de mediu

garda de mediu a venit la noi ca urmare a sesizarii unei vecine cu privire ca poluam chimic aerul si apa acesteia din fantana.
Noi avem o latrina la 3 metri de casa ei cu tub din ciment betonat si o anexa gospodareasca care adaposteste un cotet de porc si gaini tot la aceasi distanta, aceasta anexa fiind construita de 23 ani. cotetul si wc sunt la o distanta de 20 metri de fantana. garda nea pus sa le mutam . CE SA FAC SA NU LE MUT. STAU LA SAT NU LA ORAS.
Va rog... vecina ie cam sonata
catalincata91, utilizator
am primit raspuns de la garda de mediu precum ca wc si cotetul de porc nu sunt puse pe hotar sau pe proprietatea vecinului si nu constituie un factor de poluare al mediului. astfel aceasta reclamatie a fost daTa spre solutionara primariei. Deci nu are ce ne face vecina somnata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
catalincata91, utilizator