Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Trecere de la impozit profit la impozit pe venit?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Trecere de la impozit profit la impozit pe venit?

Buna ziua!
Este posibil ca o firma infiintata in martie 2013, cu caen principal 7022- consultanta, platitoare in prezent de impozit pe profit, sa treaca in 2014 la impozit pe venituri?
Daca schimba activitatea principala si renunta la activitatea de "consultanta"?
CA cel mai probabil nu va depasi 65.000 eur pana la sfarsitul anului....

Va multumesc!
Daca premisele invocate de dvs. devin realitate, atunci se poate trece la plata impozitului pe venit.
~ Conținut șters la cerere ~