Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara,
Imprumut bancar cu ipoteca(mobile si imobile),iar persoana respectiva nu mai are nimic pe numele sau,a eliberat 2 bilete la ordin unei societati, nu a platit pana la data scadentei.Intrebare: poate fi executata silit de catre societatea respectiva daca bunurile sunt deja gajate din 2012 la banca?Sau ce se poate intampla in acest caz?Multumesc.
Executorul judecatoresc,cu scopul legitim materializare titlu executoriu,poate dispune procedura de executare silita asupra bunurilor in evidenta debitorului-bunuri mobile/
imobile/conturi/drepturi salariale - prezente si viitoare,pana la concurenta debitului de recuperat