Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reincadrare in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reincadrare in munca

Am fost militar si am iesit la pensie de boala in 2012 . Mai pot fi reincadrat in activitate daca sanatatea imi va permite , sau nu ? Este vreo lege ?
Ce fel de pensie aveti , pentru limita de varsta, de invaliditate , dar ce grad etc?
sunt la pensie de boala gradul III .
Fiind pensionar de invaliditate gr.III puteti lucra cu maximum 4 ore pe zi.
Asta stiam si eu , multumesc, eu intrebam de o revenire in activitatea militara , daca sanatatea imi va permite.
Asta v-o poate spune numai comisia medicala militara care va da verdictul daca sunteti apt sau nu pentru serviciul militar.