Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gradul de invaliditate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gradul de invaliditate

Am fost subofiter in armata,iar in urma unei crize de epilepsie petrecute in timpul liber(dormeam) am fost trecut direct in retragere cu gradul 2 de invaliditate(inap serviciu militar cu scoatere din evidenta).Anul acesta trebuie sa ma prezint la comisie pentru a vedea cum evolueaza boala.Daca in urma controlului efectuat de comisie se constata o ameliorare a bolii,si primesc un grad de invaliditate mai mic,pot fi reincadrat inapoi in armata?Cu gradul 2 de invaliditate sub ce forma pot munci legal,fara a-mi pierde pensia de invaliditate?
Va rog mult de tot sa ma ajutati.Va multumesc anticipat.
:((#-o::(
Numai gr.III va da voie sa va angajati cu CIM 4 ore pe zi. Nu cred ca mai puteti fi reincadrat in armata.