Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie medicala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie medicala

În urma comisiei de expertiza medico-militara am fost declarat inapt pt serviciu militar cu gradul 3 de invaliditate. Eu am lucrat in armata doar 2 luni si un pic. Asta ce presupune? O sa iau pensie de invaliditate? Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Sergent,arma comunicații,funcția de șef autospeciala. În scoala militară am făcut o criză de epilepsie si s-a descoperit ulterior ca este din naștere.Am fost băgat în comisie cât încă eram in școală,am fost declarat inapt,am făcut contestație,între timp am fost avansat si repartizat la unitate,apoi am fost trimis iar la comisie unde am fost declarat inapt serviciu militar,cu scoatere din evidență si gradul 3 de invaliditate. Acum am facut din nou contestatie si astept sa fiu chemat la SMC.