Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Modificari cod rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Modificari cod rutier

Buna ziua,
Din cate am inteles din 8 aug. 2013, odata cu intrarea in vigoare a noilor modificari pentru codul rutier, rezultatul probei teoretice auto (sala) este valabil timp de un an de zile, in cazul in care candidatul este respins la traseu, nu mai e nevoie de repetarea probei teoretice. Va rog sa imi spuneti daca aceasta reglementare se aplica retroactiv. Adica, daca am dat sala in iulie si am picat traseul, acum cand sustin proba practica din nou, trebuie sa dau iar sala?
Votati ce propuneri doriti sau nu sa ramana in Codul Rutier! [ link extern ] /
onix33, utilizator