Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma - adresa gresita
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma - adresa gresita

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu urmtoarea situatie:
Am cumparat in urma cu 3 ani , o garsoniera printr-un credit bancar,Prima-Casa, problema este ca in contractul de vanzare-cumparare s-a strecurat o greseala si anume, fizic, garsoniera se afla pe strada Barsanesti , iar in contract este scris ca se afla pe Aleea Barsanesti. Este adevarat ca in apropiere se afla si Aleea Barsanesti.
Cum trebuie sa procedez ca sa se rectifice aceasta greseala ? Si daca se poate sa imi spuneti si costurile acestei operatiuni

va intreb aceste lucruri deoarece am incercat sa fac o firma la aceasta locatie si cand au venit sa faca verificarea de sediu au refuzat pana la solutionarea acestei situatii. In cazzul in care rezolv problema cu adresa , unde trebuie sa mai merg ca sa rezolv si cu actele firmei?
Va sugerez sa discutati cu notarul care a intocmit actul de vanzare - cumparare.