Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim

Buna ziua!

Cum se calculeaza salariul minim pe economie?
De ex: la cei 800 lei se adauga sporul de vechime sau cei 800 lei cuprind deja acest spor?
@ mcm83

OG nr.10/2007 si-a incetat aplicabilitatea odata cu intrarea in vigoare a Legii nr.330/3009.

Potrivit noilor prevederi in materie, salariul dvs trebuie sa fie de minim 800 lei la care se adauga sporul de vechime.