Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Am o matusa, cu gradul 2 de handicap accentuat din nastere. Are 13 ani si 3 luni vechime pe cartea de munca. Este nascuta pe 26.02.1961. Cand poate sa fie pensionata, la limita de varsta?
Conditii:
-Varsta 52 de ani
-Stagiu 21 de ani si 4 luni(2/3 din 32)
Va multumesc