Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... UM/SPOR DE VECHIME GR. 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

UM/SPOR DE VECHIME GR. 2

Buna ziua,-( DOSAR DE PENSIONARE )
-Pt. cei care a lucrat la M.F.A. se acorda spor de vechie gr. 2.
Fratele meu a lucrat( matriter) la AEROFINA 10 ani(era amplasata pe sos. Fabrica de Glucoza nr. 5 sect 2,Buc.) ,acum se pare ca nu mai functioneaza.Aceasta fabrica avea nr. de unitate militara,vin cu intrebare :
-poate beneficia de sporul de vechime gr. 2 ?si daca da , de unde isi poate completa aces spor,exista o arhiva pt. toate U.M.,institutii desfiintate?
Multumesc
DA, există :
vă puteţi adresa Ministerului Apărării Naţionale, prin Unitatea Militara 02405 Pitesti, jud. Argeş, cu plata contravaloarii prestarii de serviciu în eliberarea adeverinţei respective.Dacă această arhivă nu deţine în totalitate datele necesare, va trebui să vă adresaţi Arhivelor Naţionale Bucureşti.

Aleea Poarta Eroilor nr. 4, Piteşti, judeţul Argeş, cod poştal 110058;
Telefon/Fax: 0248/22.31.77;
Relaţii cu publicul: 0248/22.34.77 (interior 116);
E-mail: um02405.pitesti@yahoo.com
Telefon/Fax: 0248/22.31.77;
Relaţii cu publicul: 0248/22.34.77 (interior 116);
E-mail: um02405.pitesti@yahoo.com