Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea pensiilor 263/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea pensiilor 263/2010

conform art.151 alin.(2) din legea 263/2010 hotararile care nu au fost atacate in
instanta in termen de 30 zile de la comunicare raman definitive; la acel moment hotararea parea corecta si ca atare nu a fost contestata,dar recitind-o ulterior am constatat ca hotararea era data in baza unor date colectate din carnetul de munca in mod eronat.In acest caz mai exista o cale de atac?
hotararea comisiei care nu a fost atacata in termen de 30 de zile, de la comunicare, ramane definitiva.
depuneti o noua sesizare prin care sa aratati eroarea constatata sau puteti sa solicitati lamuriri suplimentare sau solicitati audienta la directorul pe partea de stabiliri si plati pensii.