avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 125 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Permis pistol cu bile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Permis pistol cu bile

Buna ziua,
Va rog, ma poate ajuta cineva cu informatii privind actele necesare obtinerii permisului de port arma ? Doresc sa-mi cumpar un pistol cu bile .
Multumesc pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: lorentzo12 , utilizator 22:31, 19 August 2013
pentru pistoale cu bile nu aveți nevoie de permis-port armă. se poate cumpăra de regulă de la magazinele de jucării.
lorentzo12 a scris:

Buna ziua,
Va rog, ma poate ajuta cineva cu informatii privind procedura legala pentru detinere de arme neletale ( pistol cu bile de cauciuc sau alice ) ?
Multumesc pentru ajutor.


Ultima modificare: Luni, 19 August 2013
lorentzo12, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Port arma neletala doberv doberv daca x cumpara de la magazin un pistol cu bile de cauciuc,pistol care se vinde ca si arma neletala mai are nevoie de vreo autorizatie sau permis de port arma? (vezi toată discuția)
Informatii arma sport&agrement AlexX_M AlexX_M Buna ziua! Doresc de mult sa-mi achizitionez un pistol cu bile, din magazin, atat pentru linistea sufleteasca cat si pentru satisfactia ... (vezi toată discuția)
Uzul de arma neletala-legea armelor si munitiilor 2011 Utilizator_Arma_NEletala Utilizator_Arma_NEletala Buna ziua, sunt un detinator de arma neletala ( pistol cu bile de cauciuc ) procurat legal. Am citit legea armelor si munitiilor din 2011 si am cateva ... (vezi toată discuția)