Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Permis pistol cu bile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Permis pistol cu bile

Buna ziua,
Va rog, ma poate ajuta cineva cu informatii privind actele necesare obtinerii permisului de port arma ? Doresc sa-mi cumpar un pistol cu bile .
Multumesc pentru ajutor.
pentru pistoale cu bile nu aveți nevoie de permis-port armă. se poate cumpăra de regulă de la magazinele de jucării.
lorentzo12 a scris:

Buna ziua,
Va rog, ma poate ajuta cineva cu informatii privind procedura legala pentru detinere de arme neletale ( pistol cu bile de cauciuc sau alice ) ?
Multumesc pentru ajutor.

lorentzo12, utilizator