avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... INFORMATIE
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

INFORMATIE

BUNA SEARA,
As dori sa stiu daca din punct de vedere legal, pot beneficia de achizitionarea unui elevator pentru scari necesar fiului meu imobilizat in scaun rulant, a carui asistent personal sunt si mama, daca CASA DE SANATATE este obligata sa suporte costurile acestui elevator.?
MULTUMESC

Alte discuții în legătură

Drepturi incalcate serban nicusor serban nicusor buna seara, sotia mea este asistent personal al ficei noastre in varsta de 17 ani,are diagnosticul de parapareza spastica forma piramido-extrapiramidala grava ... (vezi toată discuția)
Cardul european de sanatate gabri22 gabri22 Buna ziua am si eu o intrebare referituare la cardul european de sanatate....tatal meu a fost gasit cu o tumoare la gat in spital in romania....nu a facut ... (vezi toată discuția)
Constructie rampa intrare in bloc pentru persoana cu dizabilitati fizice margaux margaux Buna ziua, va rog frumos daca cineva stie sa ma indrume in cazul in care bunica mea este acum paralizata si nu se mai poate deplasa decat in fotoliul ... (vezi toată discuția)