avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit pe cladiri/apartamente PJ 2014
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit pe cladiri/apartamente PJ 2014

Asa cum am inteles din 2014 este posibil ca impozitele pe apartamente sa se stabileasca in functie de inchirierea/destinatia spatiului respecti
- locativ ~ 150 lei
- comercial ~ 2000 lei
Am 2 intrebari la care as dori putin ajutor:

1 - Este adoptata aceasta hotarare sau in faza de proiect?

2 - In cazul unui apartamen al unei PF unde are sediu o PJ cu titlu de comodat (nu chirie) ce se datoreaza ~ 150 sau 2000 ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: hillbily746 , utilizator 19:51, 1 Septembrie 2013
Ma poate ajuta cineva?
Nu a auzit nimeni de asa ceva?

Multumesc
Ultima modificare: Duminică, 1 Septembrie 2013
hillbily746, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pe cladiri/apartamente pj 2014 hillbily746 hillbily746 Asa cum am inteles din 2014 este posibil ca impozitele pe apartamente sa se stabileasca in functie de inchirierea/destinatia spatiului respecti - locativ ~ ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat imobil adriana__b adriana__b Se poate incheia un contract de comodat in cazul urmator? O persoana (locatar) a incheiat un contract de inchiriere cu o societate (locator) pentru un ... (vezi toată discuția)
Cum pot face decontarea cheltuielilor la utilitati in cazul unui contract de comodat intre pf si pj MURARU PETREA MURARU PETREA Sunt Petrea MURARU, parte dintr-un Contract de Comodat, autentificat prin Notar, in calitate de Comodant ca PF cat si de Comodatar ca reprezentant al PJ. ... (vezi toată discuția)