Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit pe cladiri/apartamente PJ 2014
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit pe cladiri/apartamente PJ 2014

Asa cum am inteles din 2014 este posibil ca impozitele pe apartamente sa se stabileasca in functie de inchirierea/destinatia spatiului respecti
- locativ ~ 150 lei
- comercial ~ 2000 lei
Am 2 intrebari la care as dori putin ajutor:

1 - Este adoptata aceasta hotarare sau in faza de proiect?

2 - In cazul unui apartamen al unei PF unde are sediu o PJ cu titlu de comodat (nu chirie) ce se datoreaza ~ 150 sau 2000 ?

Multumesc
Ma poate ajuta cineva?
Nu a auzit nimeni de asa ceva?

Multumesc
hillbily746, utilizator