Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce acte trebuie pentru succesiune notariala?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce acte trebuie pentru succesiune notariala?

Buna ziua,

Am un var primar care a murit in 2009.

Eu sunt singurul mostenitor al lui, a lasat in urma o casa+ teren intr-un sat....

De ce acte am nevoie pentru dezbaterea succesiunii la notar si de unde le obtin?

2 MARTORI AM !!
-Actele de proprietate ale casei(in original) nu sunt de gasit....
-Certificat de deces nu stie nimeni daca mai exista, vecinii s-au ocupat de inmormantare dar certificatul nu il are nici unul.
-CUM dovedesc gradul meu de rudenie cu el? El e fiul fratelui tatalui meu.
-Certificat fiscal pt imobil- mi se poate elibera mie?

Va multumesc.
danielstroe, utilizator
Nu cred ca veti putea obtine copii legalizate sau "duplicate" pentru actele de proprietate.

Singura solutie pe care o vad ar fi tot instanta...