Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Eliberare Cazier din alta localitate decat cea de ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Eliberare Cazier din alta localitate decat cea de domiciliu

IGP Bucuresti elibereaza cazier judiciar pt persoane fizice? Persoana are domiciliul in Dambovita si nu are timp sa ajunga acolo.Multumesc
Cazierul judiciar se elibereaza persoanelor fizice numai in localitatea de domiciliu. Presupun ca nu aveti domiciliul in Bucuresti (nici ca flotant).
Faceti o procura la notar pentru o persoana care are domiciliul in Bucuresti si aceasta poate cere in numele dvs. in Bucuresti, cazierul dvs. judiciar. Se elibereaza pe loc.
Tot procura puteti da unei rude apropiate din Dambovita, care sa solicite in localitatea dvs. de domiciliu din Dambovita, cazierul dvs. judiciar.