Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

am imatriculat masina cu noul timbru de mediu intrat in viguare in 15 martie si eu chear pe 15 martie am imatriculat masina am platit taxa de 1300euro imi mai pot lua inapoi acesti bani?se poate da in judecata timbru de mediu?se poate castiga?va rog daca ma puteti lamuri si pe mine.....
Si in aceste conditii puteti obtin e recuperarea sumei platite cu acest titlu. Insa, va trebui sa actionati statul in judecata. Motivatiile sunt ca si in ceilalti ani, practic nu s-a schimbat nimic, e aceeasi Marie dar cu o alta palarie!:)
nu se castiga actiunile pe recuperarea timbrului de mediu. doar taxele de poluare platite inainte de 01.01.2013
deci pana la urma lamuritima si pe mine se castiga sua nu se castiga mai exact?totusi sunt niste banuti in joc si nu miar cadea rau daca ias primi inapoi:D