avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

am imatriculat masina cu noul timbru de mediu intrat in viguare in 15 martie si eu chear pe 15 martie am imatriculat masina am platit taxa de 1300euro imi mai pot lua inapoi acesti bani?se poate da in judecata timbru de mediu?se poate castiga?va rog daca ma puteti lamuri si pe mine.....
Cel mai recent răspuns: asaftei91 , utilizator 17:53, 1 Septembrie 2013
Si in aceste conditii puteti obtin e recuperarea sumei platite cu acest titlu. Insa, va trebui sa actionati statul in judecata. Motivatiile sunt ca si in ceilalti ani, practic nu s-a schimbat nimic, e aceeasi Marie dar cu o alta palarie!:)
nu se castiga actiunile pe recuperarea timbrului de mediu. doar taxele de poluare platite inainte de 01.01.2013
deci pana la urma lamuritima si pe mine se castiga sua nu se castiga mai exact?totusi sunt niste banuti in joc si nu miar cadea rau daca ias primi inapoi:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2008 bogdan1485 bogdan1485 Buna seara. Am platit taxa auto pentru un autoturism achizitionat din Germania in data de 12.02,2008. Se mai poate recupera aceasta taxa? (vezi toată discuția)
Pot sa recuperez taxa de poluare? dacidaci dacidaci Buna seara Am achizitionat in 26.07.2008 un Iveco din Germania si in data de 24.09.2008 am achitat taxa de poluare in valoare de 5.294,00 ron la Adm. sct. 4. ... (vezi toată discuția)
Recuperari taxa auto vyorelbossu vyorelbossu BUNA ZIUA as dori si eu un raspuns sau daca pot continua cu recuperarea la CEDO .In anul2012 am cumparat o masina din germania unde am platit taxa auto care ... (vezi toată discuția)