Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot face plangere penala?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot face plangere penala?

am avut un proces civil actiune in constatare e vorba de o chitanta de mana incheiata intre mine si o pers ia a zis ca nu a semnato si a solocitat expertiza si conta expertiza a isit clar ca semnat am cistigat fondul si a declarat recurs si a cistigat recursul s-a respins actiunea dar nu si semnatura clar sa dovedit ca a semnat pot sai fac plingere penala pt calomnie sau altceva?
Din putinele precizari este hazardat a ne putea exprima cu certitudine asupra existentei elementelor constitutive ale infractiunii mentionate de dvs
Fie reveniti cu detalii relevante ,fie contactati persoana specializata care analizand documentele pe care le detineti ,se poate pronunta daca exista elementele constitutive ale infractiunii de calomnie
deci am incheiat cu x o chitanta de mana in care era vorba de niste bani si sa isi retraga un dosar care se afla pe rol la primul termen clar ca nu si-a respectat intelegrea si a deschis actiune era o actiune in constatare ca pers x nu a recunoscut ca a semnat acel angajament si a cerut efectuarea expertizei carea aratat clar ca a semnat am cistigat eu fondul dar pers x a declarat recurs si la cistigat dar eu pot sai fac plingere penala ?ce motive as avea calomnie se poate?