Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cum inchid un cont la banca daca nu sunt titularul ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cum inchid un cont la banca daca nu sunt titularul contului?

Buna seara,
De ce am nevoie de la sotul meu ca sa ii inchid un cont la Ing unde el este titular? Noi ne-am stabilit in Germania si el momentat nu poate ajunge in tara.Daca ma poate ajuta cineva si cu un model ,cerere.Multumesc anticipat de raspuns!

Daca nu aveti o procura din partea dansului nu puteti inchide/deschide/opera pe conturile al caror titular nu sunteti dvs.
Joha a scris:
Daca nu aveti o procura din partea dansului nu puteti inchide/deschide/opera pe conturile al caror titular nu sunteti dvs.

Titularul nu poate folosi mijloacele de comunicare electronica: fax, e-mail sau comunicare scrisa cu confirmare de primire?
Ba da ,dar nu stiu daca se poate plus ca detine un home banking.
De obicei daca va prezentati dvs la Banca caci asa ati expus problema , Banca nu poate inchide un cont ce nu va apartine daca nu aveti procura. Intrebati la Banca de celelalte optiuni privind Internet banking.
Sa vin si cu rezolvarea :).Sotul i-a contactat pe mail si dupa o convorbire telefonica(au sunat ei chiar) contul a fost inchis.Ramane cand merg eu in tara sa predau la sucursala unde a fost deschis token-ul (homebanking).Pot sa le dau nota 10=D>