Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Aplicare program prima casa dupa recasatorire
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Aplicare program prima casa dupa recasatorire

Sunt in divort cu sotul.Impreuna am beneficiat de programul ""prima casa"" si vreau sa stiu daca voi mai putea beneficia dupa divort de acest program in eventualitatea ca ma casatoresc din nou
Dacă a-ți fost doar girant atunci puteți beneficia, dar dacă nu, atunci nu cred că mai puteți beneficia încă odată de acest avantaj. dar cel mai bine este să vă interesați la bănci întrucât fiecare bancă are altă politică financiară și găsesc ei diferite metode pentru a beneficia de programe asemănătoare, important este să fiți credibilă, adică să aveți un loc de muncă stabil, salariu de la bun în sus, să nu aveți restanțe la alte credite și atunci eu zic că se rezolvă
Elemer Kadar, Consilier juridic