Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN 4719
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN 4719

Codul 4719 am voie sa vand si produse alimentare, dar in cantitati mici?

Va multumesc
Da
4719 Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare Aceasta clasa include: -comertul cu amanuntul al unei largi palete de bunuri, in care produsele alimentare, bauturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activitati ale magazinelor universale care comercializeaza, in general, produse ca: imbracaminte, mobila, produse electrocasnice, articole de fierarie, cosmetice, bijuterii, jucarii, articole sportive etc.

[ link extern ]