Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vanzare tigari facute acasa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vanzare tigari facute acasa

Este legal sa comercializezi tigari facute de tine cu tutun, foite si masina de rulat cumparate de pe internet? Daca da, care este cantitatea maxima? Care ar putea fi metodele prin care as putea vinde?
Veti fi cercetat pt. evaziune fiscală şi deţinere ilegală de produse accizabile conform Legii 241/2005. Deţinerea de către orice persoană în afara antrepozitului fiscal sau comercializarea pe teritoriul României a produselor accizabile supuse marcării, potrivit titlului VII, fără a fi marcate sau marcate necorespunzător sau cu marcaje fabricate peste limita a 1 kg de tutun pentru fumat” reprezintă infracţiune, conform prevederilor Legii nr. 571/2003 modificată şi completată.
emil6702, utilizator