Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa pt. liniste Constanta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa pt. liniste Constanta

Ajutor! Nu am stiut despre termenul limita pentru depunerea declaratiei pt aceasta taxa. Anul trecut s-a ocupat altcineva de acest lucru, acum eu sunt sef unitate la un punct de lucru al unei firme cu sediul central in alt judet. Chiar se percep aceste amenzi-800-2000lei?
Trebuie sa verificati la Primaria Constanta.Acestea sunt decizii de interes local luate de Consiliul Local al Primariei Constanta.Chiar daca este vorba de o filiala din Constanta a unei societati cu sediul in alt judet,Primaria poate lua masurile aduptate in Consiliul Local si impotriva acelei filiale,cu mentionarea sediului si numelui firmei centrale in procesul verbal sau in actul intocmit.Neindicarea tuturo datelor poate atrage nulitatea absoluta a documentului intocmit