Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Buna ziua!
Sunt nascut in septembrie 1960, am 34 ani vechime in campul muncii, grupa a II- a lucrati 22 ani. Imi puteti spune cu exactitate cant as putea iesi la pensie anticipat? Multumesc!
Daca aveti 22 de ani in grupa II-a in procent de 100%,limita de varsta la 60 de ani.

In acest caz,pensionarea anticipata,sau anticipata partiala nu mai prezinta interes,fiind tot la 60 de ani.