Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Contract fotomodel
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Contract fotomodel

Buna ziua,

Doresc sa realizez o sedinta foto cu o persoana care va prezenta niste aparate de facut sport precum si modul lor de folosire (diferite exercitii).
Aceste fotografii vor fi folosite in mai multe proiecte(oferta,aplicatie web si pc,deasemenea va exista si un video cu exercitii de slabit)

Am gasit o persoana si as dori sa stiu cum imi pot insusi drepturile de autor pentru aceste materiale avand in vedere faptul ca ea este persoana fizica iar eu sunt PFA.

Va multumesc
ionica_42, utilizator
Se face un contract.
Aveti dreptul sa va asiste si sa va redacteze avocatul contractul.
Nu sunteti obligata sa semnati contractul lor tip.