Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Criza financiara, politica, istorie
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Criza financiara, politica, istorie

Nu stiu cat timp va mai fi disponibil pe youtube.
[ link extern ]
o explicatie ca ponta nu e de capu' lui (de ce e cu 18o grade sucit fatza de ce tot zicea el cu usl-u' lui ca va face si va drege pana sa vina la "putere") si ca in realitate e un alt "boc":

Băsescu şi Isărescu se întâlnesc cu liderul Bilderberg, grupul financiar care conduce lumea din umbră
[ link extern ]
Este ceva care nu imi pare nefiresc cumva.

Problema poate aparea doar atunci cand ar fi vorba ca omul sa se imbrace in uniforme...

Adica un soi de nou comunism care nu ar fi comunism...dar tot asa ar arata cumva...
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Problema poate aparea doar atunci cand ar fi vorba ca omul sa se imbrace in uniforme...

nu neaparat uniforme. pot fi si pene...

[ link extern ]

ponta si chitoiu:

Victor Ponta: Bună seara! Aş vrea să fac o scurtă declaraţie, după care domnul vicepremier, ministru de finanţe, vă va da detalii şi vă va răspunde la întrebările dumneavoastră. Am finalizat cu bine astă-seară negocierile cu instituţiile internaţionale, Comisia Europeană, FMI şi Banca Mondială...

Reporter: Aţi pomenit de privatizarea CFR Marfă şi termene stabilite concret, dar despre Oltchim nu aţi spus absolut nimic.
Daniel Chiţoiu: Nu. Oltchimul nu mai face parte din pachetul de negociere.
Reporter: Ne puteţi da mai multe detalii ?
Daniel Chiţoiu: Nu face parte din pachetul de negociere cu instituţiile financiare internaţionale.:rolleyes:
Reporter: Considerați că acordul României cu FMI este un handicap pentru țara noastră?
Daniel Chițoiu: Nu, nu este un handicap pentru țara noastră.
Reporter: Deci nici o țară debilă nu suntem.
Daniel Chițoiu: Nu suntem nici o țară debilă, normal. Vă mulțumesc!:slap:

Emitent: Guvernul Romaniei – Biroul de presa
Data: 04.11.2013
[ link extern ]
Asa cum prevazusem, clipul a disparut de pe youtube.com
Grupul financiar de la Bilderberg care "conduce" lumea nu a disparut insa. Isi continua intalnirile anuale, tot cu usile inchise in nasul presei. Anul acesta, se intalnesc in Danemarca. Iata lista participantilor/ invitatilor aici:
[ link extern ] /
Ce vor discuta, chiar daca nu vom afla din presa, cu liniuta de cuprins, se va regasi cu siguranta adoptat in politica viitoare, europeana (tot se schimba seful Comisiei europene) si mondiala.