avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Versuri şi Epigrame Bucurie!
Discuție deschisă în Versuri şi Epigrame

Bucurie!

Nepoatei mele, Teodora-Ioana:

Am sa-ti dau o prajitura,
Mare si cu mult fistic.
Vreau sa afle toata lumea
Ca de astazi sunt bunic!



Mare bucurie, mare! Sa fiti sanatosi si voiosi, impreuna, multi ani de aici inainte!
:luck:
Speram ca timpul petrecut cu nepotica sa va permita sa fiti la fel de prezent printre noi!

Va asteptam ca strabunic,
Si as propune-n continuare,
Un topic si pentru bunici,
(gelozia noastra-i mare!)

Propun un topic al noilor parinti, al bunicilor si al bunicutelor, al strabunicilor, pe "discutii diverse", la "timp liber"...desi, ma indoiesc ca au timp liber....

Daca e cineva doritor sa deschida topicul, pe diverse, timp liber, il invit sa o faca!
Sunt muuulte de povestit!!!

Asadar, tinerete, fara de batranete!

:coffee:
Domnului Valeriu Tudor, cu prietenie, felicitări pentru bucuria de a fi devenit bunic.
Și, pentru că nu mi-am cunoscut niciunul dintre bunici, unul fiind decedat de foarte tânăr, iar pe celălalt, necunoscându-l niciodată, îmi exprim o micuță dorință:

Felicitări și eu vă zic,
Și,fiindcă sunteți așa blând,
Aș vrea și eu să-mi fiți bunic
Că am avut decât în gând...



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La multi ani, freeelis! Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR :offtopic: Astazi colegul nostru, freeelis, isi aniverseaza ziua de nastere. Dintre noi el are cea mai mare vechime pe forum. La multi ani, freeelis, Craciun ... (vezi toată discuția)
Sarbatori fericite!!! Mariana Trufin Mariana Trufin Sa va fie casa, casa Cu bucate noi pe masa Mos Craciun cu sacul plin, Drumu\'n viata cat mai lin, Bogatie cata vreti, Sanatate pentru toti, Iar la ... (vezi toată discuția)