avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1215 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... MUNCA STRAINATATE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

MUNCA STRAINATATE

Va rog a ma ajuta in a afla daca firma la care sotul meu vrea sa se angajeze in Germania este legala.Cum pot afla ca nu este o firma fantoma? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:09, 23 Octombrie 2013
Puteti sa intrebati la Oficiul Registrului Comertului daca are inregistrata o firma cu acea denumire.
Cum pot face asta ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 19 Octombrie 2013
Admin, administrator
Intrati pe Google, scrieti "Oficiul Registrului Comertului" si apoi cautati ORG din judetul in care se afla firma si aflati adresa si numarul de telefon.
Multumesc,daca voi intampina probleme sper sa ma ajutati
Intrati pe:
[ link extern ]
si gasiti adresa ORC din judetul care va intereseaza.

Alte discuții în legătură

Verificare agent plasare forta demunca solongabriel solongabriel vreau sa plec in germania la munca in agricultura ,dar cine imi confirma ca firmele de recrutare nu au anunturi false si sunt de buna credinta?multumesc (vezi toată discuția)
...siguranta unui loc de munca inafara!?... mexic85 mexic85 o persoana juridica, inregistrata in romania, ofera un loc de munca inafara: in uk: muncitor la banda: la etichetat si la ambalat cascaval ( intr-o fabrica de ... (vezi toată discuția)
Agentie de recrutare munca in strainatate andrei06maria andrei06maria Buna ziua. As dori nespus de mult ,daca se poate , sa imi spuna careva daca firma ce iti gaseste loc de munca dincolo in diferite domenii cu sediul in ... (vezi toată discuția)