Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract sau nota de comanda
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract sau nota de comanda

Detin un PFA pentru activitatea de dirigentie de santier. Unul din clienti (care este societate comerciala) nu doreste incheierea unui contract, ci prestarea serviciilor de dirigentie de santier pe baza de nota de comanda. Este legal, nu sunt obligati sa incheie contract?
Probabil,nu doresc contract deoarece activitatea ce o desfasurati este ocazionala sau redusa ca timp. Daca nota de comanda este urmata de un proces -verbal de stabilire a prestatiilor efectuate si de factura ,atunci este OK.