Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrarea in functie de studii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrarea in functie de studii

Buna. As dori sa mi se raspunda la o intrebare privind incadrarea in grila de salarizare in functi de studii. Sunt asistenta medicala de ceva timp, iar in urma cu 2 ani am terminat si Facultatea de Psiologie, aceasta poate fi considerata ca studii superiore si poat fi incadrata intr-o alta grila de salarizare superiora. Multumesc anticipat pentru raspuns...
Lucrati in sectorul bugetar sau privat?
Bugetar...
Daca ati fi terminat Facultatea de medicina , atunci se putea pune problema transformarii postului dvs din studii medii in studii superioare.