Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... RTE- obtinere autorizatie
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

RTE- obtinere autorizatie

Cine stie ce trebuie sa fac pentru a obtine autorizatia de Responsabil tehnic cu executia (RTE) in drumuri si poduri. Multumesc
Atestarea tehnico-profesionala a experţilor tehnici in constructii se face pe baza examinarii si acceptarii acestora de catre o comisie de specialisti din cadrul Ministerullui Lucrarilor Publice, Transporturilor si Locuintei conform reglementarilor tehnice pentru atestare.
Detalii si bibliografie examene, in linkurile de mai jos:
[ link extern ]
L.C.
Multumesc