avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... PFA meditatii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

PFA meditatii

Buna ziua,
As dori sa deschid un PFA in domeniul meditatiilor.
As dori sa ma ajutati cu:
1.Codul CAEN pentru aceasta activitate
2.Daca am nevoie de avize de la Min.Educatiei.
3.Am nevoie de casa de marcat?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:04, 10 Aprilie 2018
Aveți aici un link, dacă îl deschideți, puteți afla ceea ce vă interesează :

www.avocatnet.ro/content/for...
Codul CAEN e 8559 alte forme de invatamant n.c.a. ONRC solicita diplome si/sau certificari. Din cate stiu eu, PFA-ul nu este obligat sa detina casa de marcat.
Pentru PFA-UL se solicită :
- documentele care atestă pregătirea profesională (fotocopii certificate olograf) şi/sau
- fotocopii certificate olograf de pe documentele care atestă experiența profesională, dacă aceasta este cerută, potrivit unor prevederi legale speciale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa in domeniu imobiliar mexicanu1964 mexicanu1964 Buna seara as dori sa stiu daca ptr. infiintarea unui PFA imobiliar trebuie neaparat diploma de absolvire a unui curs de specialitate, avand in vedere ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa flary23 flary23 buna seara, imi pot face o firma ca, persoana fizica autorizata unde pot comercializa pe baza de comenzi produse avon? care este procedura ? (vezi toată discuția)
Autorizare pfa documente necesare si taxe simo flores simo flores M-ar interesa ce acte sunt necesare pentru PFA care sunt taxele care se percep,daca in baza unei procuri notariale sau delegatii avocatiale s-ar putea ocupa si ... (vezi toată discuția)