Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... PFA meditatii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

PFA meditatii

Buna ziua,
As dori sa deschid un PFA in domeniul meditatiilor.
As dori sa ma ajutati cu:
1.Codul CAEN pentru aceasta activitate
2.Daca am nevoie de avize de la Min.Educatiei.
3.Am nevoie de casa de marcat?
Va multumesc.
Aveți aici un link, dacă îl deschideți, puteți afla ceea ce vă interesează :

www.avocatnet.ro/content/for...
Codul CAEN e 8559 alte forme de invatamant n.c.a. ONRC solicita diplome si/sau certificari. Din cate stiu eu, PFA-ul nu este obligat sa detina casa de marcat.
Pentru PFA-UL se solicită :
- documentele care atestă pregătirea profesională (fotocopii certificate olograf) şi/sau
- fotocopii certificate olograf de pe documentele care atestă experiența profesională, dacă aceasta este cerută, potrivit unor prevederi legale speciale