avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie proces verbal politia rutiera
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie proces verbal politia rutiera

Buna ziua,in decursul zile de astazi un echipaj...bine ascuns si pozitionat neregulamentar m-a oprit si mi-a fost suspendat permisul pt neacordare de prioritate pt pietoni...care pietoni....desi era verde la semafor...se grabeau iar in momentul trecerii mele peste trecerea de pietoni ...acestia deabia pusasera piciorul pe trecere,in contestatie ma pot lega de faptul ca echipajul era ascuns dupa masini si ca stationa intr-o statie de autobuz...perturband astfel bunul mers al traficului in comun,detin fotografii iar pe langa asta...un domn agent...a ridicat tonul la mine si m-a avertizat ca nu am voie sa fac poze,ce pot face?:(
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Andreyy80 , utilizator 02:49, 25 Noiembrie 2013
Mai nimic . Sigur politia te-a filmat si in instanta vor prezenta probe clare .
Nu aveam cum sa ma filmeze pentru ca masina politiei era pozitionata de-a lungul ca sa spun asa,practic nu puteau filma masinile care veneau inspre ei


am postat pozele ca sa se poata vedea pozitia echipajului

[ link extern ] /
Ultima modificare: Duminică, 24 Noiembrie 2013
Andreyy80, utilizator
Sunteti nevinovat?
teoretic cam da...practic..nu pentru ca pietonii au calcat pe zebra in graba in momentul in care eu deja traversam zebra

Alte discuții în legătură

Permis retinut pentru neacordare de prioritate John_2105 John_2105 Mi-a fost retinut permisul pentru 30 zile,motiv neacordare de prioritate pieton la trecere semaforizata. Politistul spune ca nu am dat prioritate pietonului ... (vezi toată discuția)
Contestatie proces verbal contraventie neacordare prioritate pietoni aditata aditata Am fost oprit de un echipaj pentru neacordare prioritate trecere pietoni. Politistul care filma a refuzat sa-mi arate inregistrarea , si a replicat ca pietonul ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat pentru neacordare de pietoni. buna seara, in ... catalinmihai123 catalinmihai123 Permis suspendat pentru neacordare de pietoni. Buna seara, In cursul zilei de astazi, circuland pe o strada principala, des frecventata de pietoni si cu ... (vezi toată discuția)