Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie proces verbal politia rutiera
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie proces verbal politia rutiera

Buna ziua,in decursul zile de astazi un echipaj...bine ascuns si pozitionat neregulamentar m-a oprit si mi-a fost suspendat permisul pt neacordare de prioritate pt pietoni...care pietoni....desi era verde la semafor...se grabeau iar in momentul trecerii mele peste trecerea de pietoni ...acestia deabia pusasera piciorul pe trecere,in contestatie ma pot lega de faptul ca echipajul era ascuns dupa masini si ca stationa intr-o statie de autobuz...perturband astfel bunul mers al traficului in comun,detin fotografii iar pe langa asta...un domn agent...a ridicat tonul la mine si m-a avertizat ca nu am voie sa fac poze,ce pot face?:(
va multumesc
Mai nimic . Sigur politia te-a filmat si in instanta vor prezenta probe clare .
Nu aveam cum sa ma filmeze pentru ca masina politiei era pozitionata de-a lungul ca sa spun asa,practic nu puteau filma masinile care veneau inspre ei

am postat pozele ca sa se poata vedea pozitia echipajului

[ link extern ] /
Andreyy80, utilizator
Sunteti nevinovat?
teoretic cam da...practic..nu pentru ca pietonii au calcat pe zebra in graba in momentul in care eu deja traversam zebra