Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deductibilitatea TVA bonuri combustibil 50%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deductibilitatea TVA bonuri combustibil 50%

am o firma care are o masina pe firma dar nu o foloseste exclusiv pt.firma si am inteles ca se poate baga 50% tva si 50%cheltuiala pe deductibil dar intrebarea mea este ca daca se deduce numai 50% din ele mai trebuie foi de parcurs si ordine de deplasare la bonuri?
Din ce cunosc eu, foile de parcurs nu au foste desfiintate. Din pacate cei de la fisc stiu si ei acest lucru si controleaza si foile de parcurs.Eu va sfatuiesc sa aveti foi de parcurs pentru toate autovehiculele firmei.