Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen vanzare spatiu pe site
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen vanzare spatiu pe site

Buna ziua,

am o firma a carei activitate principala este comertul electronic (4791) pentru ca am un magazin online cu produse pentru copii.
Intrebarea mea este: daca o firma vrea sa isi faca publicitate pe site-ul meu trebuie sa am ca obiect secundar de activitate alt cod caen? daca da, care?

Pe langa site-ul cu magazin mai am un site cu impresii de calatorie. Si acolo am posibilitatea sa vand spatiu.
Ce trebuie sa fac?

Multumesc
Dupa parerea mea ar mai trebui sa aveti urmatoarele 3 coduri CAEN:
6203 - Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
6312 - Activitati ale portalurilor web