avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen vanzare spatiu pe site
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen vanzare spatiu pe site

Buna ziua,

am o firma a carei activitate principala este comertul electronic (4791) pentru ca am un magazin online cu produse pentru copii.
Intrebarea mea este: daca o firma vrea sa isi faca publicitate pe site-ul meu trebuie sa am ca obiect secundar de activitate alt cod caen? daca da, care?

Pe langa site-ul cu magazin mai am un site cu impresii de calatorie. Si acolo am posibilitatea sa vand spatiu.
Ce trebuie sa fac?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 17:30, 7 Aprilie 2009
Dupa parerea mea ar mai trebui sa aveti urmatoarele 3 coduri CAEN:
6203 - Activitati de management (gestiune si exploatare) a mijloacelor de calcul
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
6312 - Activitati ale portalurilor web

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru intermediere vanzari online costi4 costi4 Buna ziua, ma intereseaza ce cod CAEN trebuie pentru a intermedia vanzari pe internet. Este posibil ca o PFA sa aiba 2 coduri CAEN diferite. Pentru ... (vezi toată discuția)
Pfa, coduri caen aferente normei de venit 104 servicii informatice, timisoara danid danid Doresc sa infiintez un PFA, iar impozitul sa fie pe norma de venit. Care sunt codurile CAEN acceptate in judetul Timis pentru Servicii Informatice? Am vorbit ... (vezi toată discuția)
Aplicatie web de facturare drbarbu drbarbu In curand vom lansa o aplicatie de facturare bazata pe tehnologie web. Facilitatile acestei aplicatii vor fi vandute sub forma de abonamente diferentiate prin ... (vezi toată discuția)