avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Restante rate credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Restante rate credit

am o intrebare am un credit la bcr si am mutat cardul de salariu la alta banca am ramas in urma cu 2 rate banca bcr ce poate face poate bloca contul la cealalta banca sau trebuie sa faca poprire direct din salar de la firma?rata e cit jumatate din salariul meu daca mi se pune poprire cit % pot sa imi opreasca din salar tot jumate sau o 1/3 ?

Alte discuții în legătură

Poprire bruneta89 bruneta89 buna seara as dori sa stiu am primit acasa o executare silita prin care este specificat urmarirea bunurilor mobile. la munca inca nu a ajuns institare azi ... (vezi toată discuția)
Blocare card credit?! ko_ny ko_ny Fiind bugetara , am pierdut in ultimul an mai mult de 40% din salariu(ore suplimentare, sporuri,salariu de merit), asa ca m-am trezit in situatia de a nu-mi ... (vezi toată discuția)
Poprire, deblocare cont soaresiluna soaresiluna Buna ziua. Daca am doua popriri pe salariu si de la un alt executor mi s-a facut blocare de card unde imi intra ce ramane din salariu dupa popriri, se poate ... (vezi toată discuția)