Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutire de Impozit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutire de Impozit

Va rog sa-mi spuneti daca sunt absolventa a unor cursuri postuniversitare cu specializarea: Informatica distribuita, beneficiez de scutirea de impozit.

Mentionez ca sunt absolventa a unei forme de lunga durata in cadrul unei altei specializari
gpirvuro, utilizator
Pentru a fi scutit de impozit una din conditii este sa aveti diplomă acordată după finalizarea unei forme de învăţământ superior de lungă durată sau deţin o diplomă acordată după finalizarea ciclului I de studii universitare de licenţă, eliberată de o instituţie de învăţământ superior acreditată, având înscrisă una dintre specializările cuprinse în anexa nr. 2, şi prestează efectiv una dintre activităţile prezentate în anexa nr. 1 la Ordinul 539/225/1479/2013.

Prin urmare, postuniversitara in domeniu nu este luata in calcul.