Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de colaborare, contract comodat sau prestari ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de colaborare, contract comodat sau prestari servicii

Buna ziua,

Inca o data va cer ajutorul, este vorba despre un pfa care de curand si-a deschis un salon, are cativa angajati (manechiurista, pedichiurista). Vrea sa inchirieze unui alt pfa camera unde se desfasoara activitatea de cosmetica. Ce document ar trebuii intocmit? un contract de colaborare, de comodat? unde inregistrez documentul respectiv? multumesc.
Se va incheia un contract de comodat!
Se va inregistra contractul la Circa Financiara!
Bogdan Mitran, Consilier juridic