avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... CASS pe chirii
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

CASS pe chirii

buna ziua,
daca am 2 garsoniere inchiriate platesc de 2 ori cass a cate 42 lei?si daca sunt si eu si sotia proprietar platim amandoi cate 42 de lei de persoana?sau cum?

Alte discuții în legătură

Cass la venituri din chirii, contract pe un sot desi sunt coproprietari Epuree Epuree Buna ziua, Sora mea are un SRL cu parti sociale 51% sotul (administrator) si 49 % sotia. Dividende nu au de cativa ani si nici in urmatorii cativa ani ... (vezi toată discuția)
Cas pt venituri din chirii sub minim pe economie SRodica SRodica Buna ziua! Daca sunt casnica, coasigurata la sanatate prin sotul meu care este angajat si inchiriem o garsoniera cu suma de 200 lei / luna (100 lei ... (vezi toată discuția)
Plata contributii pentru inchiriere garsoniera in scop turistic flavius1980 flavius1980 Buna ziua! As dori sa inchiriez in scop turistic o garsoniera aflata in Bucuresti, Sector 2. Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii: 1. O persoana ... (vezi toată discuția)